Ústecký krajský svaz házené

4.6.2017 otevřeno: 505 x

Krajský výběr starších žáků se představil v Aue

Krajský výběr starších žáků ústeckého kraje se pilně připravuje na červnový turnaj v Praze. V rámci přípravy na Handball day 2017 se výběr představil na dvoudenním turnaji v Aue.

V Aue jsme nezklamali

Krajský výběr starších žáků ústeckého kraje se pilně připravuje na červnový turnaj v Praze. V rámci přípravy na Handball day 2017 se výběr představil na dvoudenním turnaji v Aue. Odjezd na turnaj byl trochu hektický. Pár dní před odjezdem se zranilo několik hráčů a sestavu jsme museli trochu pomíchat. Nakonec jsme odjeli do Německa pouze s 12 hráči, z toho jsme měli v týmu jen 2 ostré spojky. Ani po příjezdu do Aue nebyl trablům konec. Chystali jsme se na utkání od 14:30 proti domácímu týmu Aue. Po příjezdu jsme zjistili, že celý turnaj byl posunut až na 17:00 a navíc nám nalosovali dvě utkání za sebou. Naštěstí kluky 4 hodinové čekání na zápas nijak nerozhodilo a do prvního utkání vlítli s velkým elánem a chutí. Podařilo se nám překvapit soupeře rychlý přechodem do útoku. Výborně vycházela spolupráce spojek s pivotem. Bylo vidět, že se trojice mosteckých hráčů najde i poslepu. Kluci si během tréninkových kempů vytvořili fajn partu a na tomto turnaji plně zúročili svou dvouletou práci. Protože na pozici krajních spojek jsme měli k dispozici pouze 2 ostrostřelce, museli někteří hráči zaskočit i na místech kde běžně nehrají. Využili jsme útočný systém se 2 pivoty, aby si spojky mohli odpočinout. I když jsme tento útočný systém moc netrénovali, poprali se tím kluci se s tím dobře. Krajní spojky využívali blok a uvolňovali se do proskoků, nebo stříleli přes bloky, které jim pivoti vytvářeli. Nejvíce jsme využívali obranný systém 1:5. Na hrotu obrany nejvíce hrál lounský Míra Majtan, nebo Pavel Chotěborský z Mostu. Ve všech utkáních jsme správným postavením a pohybem dokázali získat několikrát míč. V pátek jsme 4 utkání vyhráli a 1 remizovali. Paradoxně se nám nejméně povedlo utkání proti týmu NSG Westsachsen, které skončilo v tabulce poslední se ziskem 1 bodu. 1 bod byl za remízu s naším výběrem. Jednoznačně nejhezčí utkání dne byl souboj výběru proti Dukle Praha. Mladší žáci a mini-žáci Lovosic nám vytvořili skvělou kulisu a mohutně kluky povzbuzovali. Nazvala bych utkání předčasným finále. Ač hráli starší žáci, utkání nepostrádalo dynamiku. K vidění bylo spousta jednoduchých kombinací dvojic a nápaditých přihrávek. Kluci se na Duklu dokázali nahecovat a po celé utkání nepolevili v koncentraci. Výsledek 13:11 nás pasoval na vítěze základní skupiny. V sobotu ráno nás čekalo semifinále proti ústeckým Tygrům. Večer jsme se přesunuli do Nového Města-Jáchymov, kde nás čekala skvělá večeře, příjemné posezení s rodiči a trenéry lovosických mini-žáků. Většina z nás byla pěkně utahaná, brzy jsme zalezli do postelí. Museli jsme si trošku přivstat, protože jsme hráli první semifinále už v 9:00. Ráno nás přivítalo bohatou snídaní a úchvatným pohledem na prosluněnou sjezdovku Klínovec. V 8 hodin už jsme byli na cestě zpět do Aue. 

Druhé utkání proti Tygrům se nám nepovedlo jako v pátek. Na hráčích se podepsala únava. Nebránili tak důsledně jako v pátek. Místo, abychom soupeři vnutili naši dynamickou hru, zastavili jsme a přistoupili na jejich statickou hru. Naštěstí utkání dopadlo dobře. Kluci si výhru pohlídali a měli jsme před sebou dalších 5 hodin čekání na finálový zápas. Vedro a únava nás zastavila ve vítězném tažení. Kluci se snažili přetlačit Duklu jako v pátek. Bohužel Filip s Davidem už nehráli tak razantně jako na začátku. Oba dva byli během turnaje maximálně vytíženi a odvedli na hřišti skvělou práci. Dukla přijela se 16 hráči a mohla kdykoliv vystřídat. V závěru nám chyběly hlavně Filipovi střely. V pátek jsme zvítězili 13:11 a v sobotu skončilo utkání 13:11 pro Duklu.     

Z Aue vezeme stříbrný pohár, navíc Filip Trégr získal ocenění pro nejlepšího hráče turnaje. Všichni hráči zasluhují pochvalu za příkladnou reprezentaci kraje. 

V červnu nás čekají 2 tréninková utkání proti mladším dorostencům Lovosic a v neděli 18. 6. odjíždí výběr na turnaj krajských výběrů. Je smutné, že házená jako olympijský sport není na letošní letní olympiádě dětí a mládeže zařazena do programu her. Kraje si bohužel vybírají sporty, ve kterých mohou uspět a házená chlapců není na jižní Moravě silně zastoupena. Organizátor se rozhodl zařadit pouze dívčí skupinu.  Je potěšující, že český svaz házené připravil v rámci oslav házené turnaj pro výběry chlapců. 

SESTAVA:

BRANKAŘI 

Kalivoda Vojtěch – HK FCC Město Lovosice

Lavička Jakub – HK Baník Most

HRÁČI:

Macháček David, Chotěborský Pavel, Trégr Filip, Nehéz Jan, Machurka Miroslav – HK Baník Most

Lopata Tomáš, Kuchárik David – HK FCC Město Lovosice

Majtan Miroslav, Stříbrný Aleš, Nováček Václav – TJ Lokomotiva Louny


 

ZÁKLADNÍ SKUPINA STARŠÍ ŽÁCI

SKÓRE

 

BODY

POŘADÍ

1.

VÝBĚR UKSH

 

64

55

7

1

2.

NSG EHV/Nickelhütte Aue

 

67

60

6

3

3.

Dukla Prag

 

67

54

4

2

4.

HSK Tygři Ústi

 

54

61

2

4

5.

NSG Westsachsen

 

54

76

1

5

VÝSLEDKY PÁTEK 26/5/2017

2

NSG EHV/Nickelhütte Aue

VÝBĚR UKSH

17

19

 

 

3

NSG Westsachsen

VÝBĚR UKSH

17

17

 

 

6

VÝBĚR UKSH

HSK Tygři Ústi

15

10

 

 

9

VÝBĚR UKSH

Dukla Prag

13

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VÝSLEDKY SOBOTA 27/5/2017

SEMINÁLE

 

VÝBĚR UKSH

HSK Tygři Ústi

17

14

:

 

FINÁLE

 

VÝBĚR UKSH

Dukla Praha

11

13